Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Textová hra vytvořená podle povídky Fades.
 
PříjemPortálLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Vedlejší uličky Londýna

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 95
Reputation : 0
Join date : 19. 01. 12

Fades
Věk Postavy:
Přiřazení/Povolání:
Země:

Vedlejší uličky Londýna Empty
PříspěvekPředmět: Vedlejší uličky Londýna   Vedlejší uličky Londýna EmptySun Mar 04, 2012 6:15 am

Vedlejší uličky Londýna Underp10
Vedlejší uličky Londýna Danger10
Vedlejší uličky Londýna Slums_11

V minulosti krásná místa na dlouhé procházky, kvůli kterým jezdilo spousty párů do této, tak historicky a tradičně založené město. Lidé, jež dbali na staré zásady slušného chování. Na každém rohu historicky významné památky. Kulturní vložka světa. Nic více dámu nepotěšilo, když se jí začal věnovat anglický gentleman. Co víc by si žena mohla přát.... Toto vše je však už hodně dávnou minulostí...
Lidé po celém světě se postupně začali měnit. Světa se začal měnit a propukalo čím dál tím více válek, rozporů a bojů, jež neměli konce. Žádná strana nechtěla uznat svou porážku a jeden mezi druhým se nedokázali dohodnout. No a když to nešlo, vytáhli se zbraně, které nakonec ten spor ukončili tím, že jedna strana byla vyvražděna, takže už nebyla možnost s kým mít ten rozpor. Vůbec je však pak netrápilo, co se dál dělo a tento systém se začal praktikovat čím dál tím častěji...
Každý se začal předhánět v různých nových technologií a tvořit jiné a jiné zbraně a systémy, které by měli převahu nad těmi starými. Ty byli později překonány a ty další potom také. Vývoj se nemínil zastavit a pokračoval dále a dále a dále, ale zároveň lidstvo vedl do záhuby...
Anglie však nade všemi vedle, čímž se postupně dostala na první stupeň žebříčku, v technologickým vývoji a zdá se, že dlouho ji z něho ještě nikdo neshodí... Není také divu. Když má nejlepší technologii na světě, nemá už co předhánět, takže jen postupují dopředu, jak oni uznají zapotřebí, čímž dělají nekonečnou smyčku, jež může pokračovat, dalších kolik set let...
Díky tomu všemu se však začali měnit i lid, ale zároveň i jejich domovské zázemí a celé okolí. Staré budovy buď byli strhávány nebo ničeny druhou stranou. Byli vedeny atentáty a různé bombové útoky. Celý vízor měst a zbytku země, se postupně měnil a měnil a přizpůsoboval se stále novější a novější technologii. Na gentlemanství a etiketu se začalo zapomínat. Začalo se zapomínat na tradice, které v Anglii tradovali po staletí. Vše do původní se ničilo a nahrazovalo se jiným. Ohled nebyl brán nad ničím, ani nad historickými památkami a kdo se jim pokusil postavit do cesty, ten byl zničen stejně, jako to, za co se postavil. Z lidí se stávali zrůdy, jež neměli spatřit nikdy světlo světa. Bohužel se tak stalo...
Proto už dnešní uličky nejsou nádhernou procházkou, za kterou by všichni jezdili, ze všech zemí. Už nejsou tím malebným prostředím, jež by se všem zalíbilo. Už ne... Teď tu najdete špinavé, vlhké a smradlavé uličky, které jen pohledem nahání strach. Uličky, s různými pochybnými podniky a pochybnými lidmi. Potulujícími se gangy a skupinkami, jež se dostali k nějakému lepšímu vybavení a díky tomu obírají lidi a nebo je zrovna zabíjejí. Temná zákoutí Londýna, která lidi jen odpuzují a málokdo se odváží do těchto míst sám vstoupit. Raději by si protáhl cestu o dalších pár kilometrů, než aby to riskoval. Moc dobře ví, že to může být to poslední, co udělá...
Teď už sem kvůli takovým místům nikdo jezdit nebude. Teď už se tu člověk neužije večerní romantické procházky. Tomu všemu je konec a v našich srdcí zůstal jen strach, beznaděj a zoufalství, kterým se potýkáme každičký den svého života. Toto je teď realita a my ji nezměníme....
Návrat nahoru Goto down
https://fadestextgame.forumczech.com
Catherine Cook
Exorcist
Exorcist
Catherine Cook


Poèet pøíspìvkù : 53
Reputation : 0
Join date : 28. 02. 12

Fades
Věk Postavy:
Přiřazení/Povolání:
Země: Anglie

Vedlejší uličky Londýna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vedlejší uličky Londýna   Vedlejší uličky Londýna EmptyThu Apr 12, 2012 1:26 pm

K uším mi doléhal zvuk sirény. Policejní houkačka zesílila a pak se zase ztratila v dáli. Potácela jsem se potemnělou uličkou, zdánlivě bez života. Tu a tam tu proběhl zatoulaný pes, boty mi čvachtaly v kalužích, které v té vší tmě a vlhosti neměly šanci vyschnout. Zadumaně jsem nakopla plechovku od fazolí špičkou glády. Ten plechový zvuk se na moment rozezvučel, ale hned zase ztichl, jako by ho ty divné zdi pohltily. Všechno tu bylo takové divné, zlé, zádumčivé. Možná ani ne tak zlé, jako spíš prosáklé podivnou minulostí a bůhvíjakou přítomností. Člověk to radši nechtěl vědět.

Meow..., ozvalo se za mnou. Trhla jsem hlavou. Uprostřed cesty tam na zemi seděl Ginger a házel po mně mírně nakvašeným pohledem. Co tu sakra děláš... vydechla jsem polohlasně a neustále se rozhlížela kolem, aby mi nic neuniklo. Ginger se zvedl a přiloudal blíž. Otřel se mi o nohy. Prostě mě nehodlal nechat samotnou a bylo mu jedno, že bych to třeba ocenila. Podíval se na mě těma svýma uhrančivýma očima a v tom pohledu to bylo všechno. "Jsem tady a nikam nejdu, tak se s tím smiř". Povzdechla jsem si.

Uslyšela jsem nějaký rachot, oba jsme nastražili uši. Kousek před námi stála banda bezďáků kolem hořící popelnice. Jeden nebo dva se po nás otáčeli a divně se dívali zpod kapucí. Ostatní nás ignorovali. Nechtělo se mi procházet kolem nich, bůhví co byli zač. Rozhlédla jsem se, po pravé ruce jsem měla kovové schodiště, které vypadalo celkem použitelně. Bez rozmyslu jsem k němu přešla a počala stoupat. Schodiště se trochu třáslo, ale věděla jsem, že nás udrží. Ginger mě trochu neochotně následoval. Měl jsi zůstat doma, odpověděla jsem. Zašklebil se.

Vystoupali jsme až na střechu, byl odtud úžasný výhled. Sedla jsem si na samotný kraj a sledovala ty tečky pode mnou - lidi, auta, vznášedla, nadzemku, která se s hukotem řítila do tunelu, dokud mi úplně nezmizela z očí. Zvažovala jsem, co dál. Pociťovala jsem vztek. Bodání zoufalství, bezmoci. Cítila jsem se zrazeně. K tomuhle jsem se sakra neupsala, procedila jsem skrz zuby a myslela na rodiče a bratra. Kde je jim konec?

Nakonec jsem se rozhodla zajít znovu do centrály. Pokud mě tam ani tentokrát nikdo nepřijme, možná by stálo za to zvážit odchod. Londýnská pobočka Řádu má zjevně jiné starosti než aby člověku poskytla odpovědi. Zjevně ji nezajímá, že tu má lidi, co by pro ni rádi něco vykonali. Třeba nějaký jiný Sage bude mít větší zájem. Co by tomu asi řekli naši? zadumaně jsem pohlédla na Gingera. Mlčel. Zvedla jsem se, přešla celou střechu a přes její okraj přeskočila na vedlejší. Ginger se nakrčil ke skoku a následoval mě. Ke katedrále to není daleko.

(přesun)
Návrat nahoru Goto down
Ren
Demon
Demon
Ren


Poèet pøíspìvkù : 11
Reputation : 0
Join date : 03. 03. 12

Vedlejší uličky Londýna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vedlejší uličky Londýna   Vedlejší uličky Londýna EmptySun Apr 15, 2012 2:16 pm

Procházel jsem,ruce zaražené hluboko v kapsách.Nelíbilo se mi to tu a vduchu sem si říkal co sem jen mou sestru tak táhne.Nikoho jsem nehledal.Alespoň prozatím
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Vedlejší uličky Londýna Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vedlejší uličky Londýna   Vedlejší uličky Londýna Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Vedlejší uličky Londýna
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Hlavní ulice Londýna
» Vedlejší uličky Madridu
» Vedlejší ulice/uličky
» Vedlejší ulice/uličky

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Hra :: Herní Místnosti :: Anglie :: Hlavní město-
Přejdi na: